Ajankohtaista

Triathlonkisa 2019

Sprinttitriathlon 2019 tulokset järjestyksessä: kokonaisaika, uinti, pyöräily ja juoksu:

Nuoret: 1. Heikki Sumanen 1.18.42, 7.24, 43.05, 28.14, 2. Otto Sumanen 1.31.13, 8.10, 52.10, 30.53, 3.

Sylvi Salonen 1.31.56, 6.12, 51.34, 34.11, 4. Siiri Sumanen 1.41.52, 8.46, 55.23, 37.43, 5. Mikael Hakkila

1.47.22, 8.41, 55.36, 43.05, 6. Maaria Hakkila 1.59.41, 6.59, 1.03.38, 49.04.

Naiset: 1. Tuija Jantunen 1.21.18, 6.43, 42.33, 38.02, 2. Emmi Virtanen 1.23.12, 6.55, 45.05, 31.13, 3.

Katrine Kiuru-Luomala 1.23.49, 7.49, 46.40, 29.21, 4. Maija Hakkila 1.29.40, 5.49, 51.35, 32.17, 5. Annu

Mertsalmi 1.33.14, 9.27, 47.23, 36.20, 6. Riitta Paakki 1.42.32, 9.35, 55.34, 37.23.

Miehet: 1. Niklas Hakkila 1.23.34, 8.55, 42.26, 32.14, 2. Jussi Salonen 1.24.11, 7.04, 42.11, 34.56, 3. Petri

Silvonen 1.29.17, 7.11, 45.07, 36.59, 4. Reijo Silvonen 1.32.12, 7.28, 45.53, 38.51, 5. Mikko Iivanainen

1.32.40, 7.33, 48.53, 36.14, 6. Jalle Vehmas 1.35.57, 9.10, 48.54, 37.53, 7. Jouni Hännikäinen 1.37.44, 7.37,

43.01, 47.06, 8. Vesa Virkki 1.38.32, 10.12, 48.28, 39.52, 9. Kari Mertsalmi 1.49.05, 9.18, 55.56, 43.52, 10.

Asko Köttö 1.52.14, 9.37, 55.33, 47.04.

Perhesarja: 1. Petri/Janne/Leena Piira 1.37.12, 7.12, 53.03, 36.57, 2. Laura Hotari/Laura Hotari/Ida

Mertsalmi 1.37.28, 7.45, 49.59, 39.44, 3. Lauri/Nadja/Liisa Sumanen 1.40.03, 9.46, 52.50, 37.27.

Tulokset maastojuoksuista 8.6.2019

T2 75 m: 1) Ella Kokko 25 s

P2 75 m: 1) Juno Soikkeli 1.02, 2) Niilo Kinnunen 1.05

T4 150 m: 1) Sara Konnu 46

P4 150 m: 1) Esko Haltia 43, 2) Urho Schildt 52, 3) Sisu Schildt 55

P6 700 m: 1) Lauri Liljaniemi 2.42

T8 700 m: 1) Elli Alenius ja Iida Kinnunen 2.36

P8 700 m: 1) Emil Alenius 2.30

T10 1400 m: 1) Anni Liljaniemi 6.24, 2) Elina Haltia 6.26, 3) Fanny Taiveaho 7.06. 4) Helmi Männynväli 8.33

P10 1400 m: 1) Kaarne Hörhä 8.19

P12 1400 m: 1) Anton Sundstedt 5.41, 2) Jere Sipura 9.19

T14 1400 m: 1) Tuovi Salonen 6.52, 2)Tianna Salonen 9.18

P14 1400m: 1) Anton Hännikäinen 6.23

T16 2500 m; 1) Sylvi Salonen 11.21

P16 2500 m: 1) Niko Sundstedt 9.58

Miehet 2500 m: 1) Konsta Hölttä 9.21

N40 2500 m: 1) Anna-Leena Sundstedt 11.30

M40 2500 m: 1) Peter Sundstedt 9.15, 2) Jari Alenius 9.32, 3) Jussi Salonen 10.21, 4) Mikko Kinnunen 10.53, 5) Toivo Haltia 11.12

N50 2500 m: 1) Annu Mertsalmi ja Mari Taiveaho 12.38

M50 2500 m: 1) Timo Louna 10.32

Kyläkokous

Sunnuntaina 28.04 klo 13 Kokkopirtillä

Kasiniemen kylä sai huomiota

Päijät- Hämeen kylät valitsi Kasiniemen itseään suuremmaksi kyläksi. Julkistaminen tapahtui Urajärven kyläkalaasissa  18.18.2018.

Urajärvellä 18.8

Kasiniemen kyläkirjaa

on myytävänä Sinikka Aholalla os. Taiparannantie 10, 17740 KASINIEMI, Mutta se on myös luettavana kotisivujen kautta, Tietoa Kasiniemestä sivulla.

Otamme vastaan kuvia sivuille lisättäviksi mielenkiintoisista tapahtumista Kasiniemessä. eero.horha@gmail.com ja meri.nummela@gmail.com